Konversijų optimizavimas

Viena iš veiksmingiausių strategijų, kaip pasiekti daugiau pelno internete, yra konversijų optimizavimo paslaugos. Jei norite pagerinti savo svetainės veikimą ir galiausiai padidinti pajamas, šis straipsnis skirtas jums. Gali atrodyti, kad tai – nesusiję su SEO paslaugomis, tačiau tai nėra tiesa. Tinkamai optimizuotos konversijos padeda SEO optimizacijos procese ir leidžia pasiekti teigiamų rezultatų greičiau ir užtikrinčiau.

Kas yra konversijų optimizavimas?

Konversijų optimizavimas (CRO) – tai procesas, kurio metu sistemingai gerinamas jūsų svetainės gebėjimas paversti lankytojus klientais arba potencialiais klientais. Tai apima jūsų svetainės našumo analizę, tobulintinų sričių nustatymą ir duomenimis pagrįstų pakeitimų įgyvendinimą, kad padidėtų tikimybė, jog lankytojai atliks norimus veiksmus, pavyzdžiui, pirks, užsiregistruos naujienlaiškiui arba užpildys kontaktinę formą.

Sutelkdamos dėmesį į konversijų rodiklių optimizavimą, įmonės gali maksimaliai išnaudoti esamą svetainės lankomumą ir gauti daugiau pajamų nebūtinai didindamos lankytojų skaičių. Tai ne tik užtikrina geresnę rinkodaros pastangų investicijų grąžą, bet ir padeda sukurti sklandesnę ir malonesnę svetainės lankytojų patirtį.

Kaip optimizuojamos konversijos?

Konversijų optimizavimo procesas apima keletą etapų, kuriuos sudaro tyrimai, analizė, bandymai ir įgyvendinimas. Toliau pateikiame šių etapų suskirstymą:

 • Nustatykite tikslus. Prieš pradedant optimizavimo procesą, būtina nustatyti konkrečius tikslus, kuriuos norite pasiekti. Tai gali būti pardavimų didinimas, potencialių klientų pritraukimas arba naudotojų įsitraukimo didinimas. Aiškių tikslų turėjimas padeda sutelkti pastangas ir įvertinti optimizavimo strategijos sėkmę.
 • Analizuokite svetainės duomenis. Naudokite svetainių analizės įrankius, pavyzdžiui, Google Analytics, kad surinktumėte duomenis apie naudotojų elgseną, konversijų rodiklius, atmetimo rodiklius ir kitus pagrindinius veiklos rodiklius (KPI). Šie duomenys padeda suprasti, kaip lankytojai sąveikauja su jūsų svetaine, ir nustatyti galimas problemines sritis, kurios gali trukdyti konversijoms.
 • Nustatykite tobulintinas sritis. Remdamiesi duomenų analize, nurodykite sritis, kurias būtų naudinga optimizuoti. Tai gali būti svetainės navigacija, kvietimo atlikti veiksmą (CTA) išdėstymas, puslapio įkėlimo greitis, gebėjimas reaguoti į mobiliuosius įrenginius ir kt.
 • Kelkite hipotezes. Sukurkite duomenimis pagrįstas hipotezes, kaip galėtumėte patobulinti nustatytas sritis. Pavyzdžiui, galite kelti hipotezę, kad pakeitus CTA mygtuko spalvą padidės paspaudimų skaičius arba kad supaprastinus kasos procesą bus atlikta daugiau sandorių.
 • A/B testavimas. Patikrinkite savo hipotezes sukurdami skirtingas tinklalapių versijas su siūlomais pakeitimais. Atliekant A/B testavimą skirtingiems lankytojams rodomos skirtingos puslapio versijos ir lyginami jų rezultatai. Tai leidžia nustatyti, kurie pakeitimai lemia geresnius konversijų rodiklius.
 • Išanalizuokite rezultatus ir įgyvendinkite pakeitimus. Surinkę pakankamai A/B testų duomenų, išanalizuokite rezultatus, kad pamatytumėte, kurios versijos rezultatai buvo geresni. Įgyvendinkite laimėjusius pakeitimus savo svetainėje, kad pagerintumėte bendrą naudotojų patirtį ir konversijų rodiklius.
 • Nuolatinis optimizavimas. Konversijų optimizavimas yra nuolatinis procesas. Nuolat stebėkite savo svetainės veikimą, analizuokite duomenis ir atlikite patobulinimus, kad užtikrintumėte, jog visada maksimaliai padidinsite konversijas.

Konversijų optimizavimo įrankiai

Norint sėkmingai optimizuoti konversijas, labai svarbu naudoti įvairius įrankius, kurie gali padėti surinkti įžvalgas, išbandyti pakeitimus ir stebėti rezultatus. Štai keletas populiarių konversijų optimizavimo įrankių, kuriuos galite įtraukti į savo strategiją:

 • Google Analytics. Šis nemokamas įrankis suteikia vertingų duomenų apie naudotojų elgseną, srauto šaltinius, atmetimo rodiklius ir kt., todėl galite nustatyti tobulintinas sritis ir įvertinti optimizavimo pastangų sėkmę.
 • Hotjar. Hotjar siūlo šilumos žemėlapius, sesijų įrašus ir naudotojų atsiliepimų įrankius, kurie padeda suprasti, kaip naudotojai sąveikauja su jūsų svetaine. Šiuos duomenis galima naudoti galimoms problemoms atskleisti ir optimizavimo strategijai pagrįsti.
 • Optimizely. Tai populiari A/B testavimo ir personalizavimo platforma, leidžianti kurti ir vykdyti eksperimentus savo svetainėje. Su „Optimizely” galite išbandyti įvairius tinklalapių variantus ir rasti geriausiai konversijų atžvilgiu veikiančią versiją.
 • Unbounce. Unbounce – tai nukreipiamųjų puslapių kūrėjas, kuris taip pat siūlo A/B testavimo galimybes, todėl lengva kurti ir testuoti aukštos konversijos nukreipiamuosius puslapius, skirtus jūsų rinkodaros kampanijoms.
 • VWO (Visual Website Optimizer). VWO yra išsami konversijų optimizavimo platforma, kurioje yra A/B testavimas, šilumos žemėlapiai, sesijų įrašai ir dar daugiau. Šis įrankis gali padėti įgyti įžvalgų apie naudotojų elgseną ir priimti duomenimis pagrįstus sprendimus dėl optimizavimo strategijos.

Išvada

Konversijų optimizavimas yra labai svarbus skaitmeninės rinkodaros aspektas, padedantis įmonėms maksimaliai išnaudoti esamą svetainių lankomumą ir gauti daugiau pajamų. Suprasdami konversijų optimizavimo koncepciją, laikydamiesi sisteminio požiūrio ir naudodamiesi tinkamomis priemonėmis, galite gerokai pagerinti savo interneto svetainės veikimą ir pasiekti savo verslo tikslus. Atminkite, kad konversijų optimizavimas yra nuolatinis procesas, kurį reikia nuolat stebėti ir tobulinti, todėl nuolat tobulinkite savo strategiją, kad išliktumėte priekyje konkurentų.