Techninio SEO paslaugos

Šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje kiekvienai įmonei, nesvarbu, kokia didelė ar maža ji būtų, reikia turėti tvirtas pozicijas internetu, kad išsiskirtų tarp konkurentų. Norėdamos tai pasiekti, įmonės turi užtikrinti, kad jų svetaines lengvai atrastų tiek paieškos sistemos, tiek lankytojai. Būtent čia svarbios SEO paslaugos bendrai ir techninio SEO paslaugos konkrečiai, kaip viena iš kertinių SEO optimizacijos detalių. Optimizuodami savo svetainės techninius aspektus, galite pagerinti jos veikimą, matomumą ir lankytojų patirtį, o tai galiausiai lems aukštesnes pozicijas paieškos sistemose ir didesnį organinį srautą. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kas yra techninis SEO optimizavimas, kodėl jis reikalingas ir kaip jis atliekamas, taip pat į priemones, naudojamas norimiems rezultatams pasiekti.

Kas yra techninis SEO optimizavimas?

Techninis SEO optimizavimas – tai procesas, kurio metu tikslinami techniniai jūsų svetainės aspektai, siekiant pagerinti jos veikimą ir matomumą paieškos sistemose. Skirtingai nuo vidinio SEO optimizavimo, kuriame daugiausia dėmesio skiriama turinio ir metažymių optimizavimui, techninis SEO optimizavimas susijęs su pagrindine jūsų svetainės struktūra, kodavimu ir konfigūracija.

Kai kurie pagrindiniai techninio SEO komponentai yra šie:

 • Svetainės greitis. Užtikrinama, kad jūsų svetainė būtų greitai įkeliama visuose įrenginiuose, taip pagerinant naudotojų patirtį ir pozicijas paieškos sistemose.
 • Pritaikymas mobiliesiems įrenginiams. Tinkamumas mobiliesiems įrenginiams: svetainės dizaino ir struktūros pritaikymas taip, kad būtų užtikrinta optimali peržiūros ir sąveikos patirtis mobiliuosiuose įrenginiuose.
 • Naršymas ir indeksavimas. Paieškos sistemų robotams lengva nuskaityti ir indeksuoti jūsų svetainę pateikiant svetainių žemėlapius, naudojant tinkamus robots.txt failus ir optimizuojant vidinių nuorodų struktūras.
 • URL struktūra. Sukurkite švarius, aprašomuosius ir lengvai suprantamus URL adresus, kurie tiksliai atspindėtų jūsų svetainės turinį ir hierarchiją.
 • SSL/HTTPS. Saugiųjų lizdų sluoksnio (SSL) sertifikatų diegimas, siekiant užtikrinti, kad jūsų svetainės duomenų perdavimas būtų užšifruotas ir saugus, o tai dabar yra vienas iš paieškos sistemų reitingavimo veiksnių.
 • Struktūriniai duomenys. Įdiegti schemų žymėjimą, kad paieškos sistemos geriau suprastų jūsų turinį ir galimai rodytų jį paieškos rezultatuose.
 • Dubliuojantis turinys. Dubliuojančio turinio svetainėje nustatymas ir sprendimas, siekiant išvengti nuobaudų ir painiavos paieškos sistemose.
 • Neveikiančios nuorodos. Reguliariai tikrinkite ir taisykite neveikiančias nuorodas (404 klaidas), kad naudotojų patirtis būtų sklandi ir paieškos sistemos galėtų efektyviai nuskaityti jūsų svetainę.

Spręsdami šiuos techninius svetainės aspektus, galite padėti tvirtą pagrindą savo pozicijoms paieškos sistemoje, taip sudarydami sąlygas geresniam reitingavimui ir didesniam organiniam srautui.

Kodėl reikalingas techninis SEO optimizavimas?

Techninis SEO optimizavimas yra arba bent jau turėtų būti esminė bendros SEO strategijos dalis. Štai kelios priežastys, kodėl ji labai svarbi jūsų svetainės sėkmei:

 • Geresnis matomumas paieškos sistemose. Paieškos sistemos pirmenybę teikia greitai įkeliamoms, mobiliesiems įrenginiams pritaikytoms ir saugaus ryšio svetainėms. Optimizuodami šiuos techninius aspektus, galite pagerinti savo svetainės matomumą ir pozicijas paieškos rezultatų puslapiuose (SERP).
 • Geresnė lankytojų patirtis. Techninis SEO užtikrina, kad jūsų svetainė būtų lengvai naršoma ir patogi naudoti įvairiuose įrenginiuose. Tai ne tik naudinga svetainės naudotojams, bet ir padidina jūsų galimybes užimti aukštesnes pozicijas, nes paieškos sistemos vertina teigiamą naudotojų patirtį.
 • Geresnis nuskaitymas ir indeksavimas. Užtikrinant, kad paieškos sistemų robotai galėtų veiksmingai nuskaityti ir indeksuoti jūsų svetainę, jie gali suprasti jūsų turinį ir atitinkamai jį reitinguoti. Tinkamas nuskaitymas ir indeksavimas taip pat padeda išvengti tokių problemų, kaip pasikartojantis turinys ir neveikiančios nuorodos, kurios gali pakenkti jūsų pozicijoms.
 • Konkurencinis pranašumas. Daugelis įmonių nepastebi techninio SEO svarbos. Optimizuodami savo svetainės techninius aspektus, galite įgyti pranašumą prieš konkurentus, kurie gali nepaisyti šio itin svarbaus SEO komponento.
 • Palaiko turinio rinkodaros veiksmus. Aukštos kokybės turinys yra bet kurios sėkmingos SEO strategijos pagrindas. Tačiau be tinkamo techninio SEO net ir geriausias turinys gali neišnaudoti viso savo potencialo. Optimizuodami svetainės techninius aspektus, sukursite tvirtą pagrindą savo turiniui klestėti. Plačiau: turinio rinkodara.
 • Ilgalaikė nauda. Techninis SEO – tai ne vienkartinis sprendimas, o tęstinis procesas, užtikrinantis, kad jūsų svetainė išliktų atnaujinta ir suderinta su paieškos sistemų algoritmais. Investuodami į techninį SEO, galite mėgautis ilgalaike nauda – geresnėmis pozicijomis ir organiniu srautu.

Apibendrinant galima teigti, kad techninis SEO optimizavimas yra gyvybiškai svarbus siekiant maksimaliai padidinti jūsų svetainės našumą, pagerinti naudotojų patirtį ir užtikrinti ilgalaikę sėkmę paieškos sistemų reitinguose.

Kaip atliekamas techninis SEO optimizavimas?

Techninis SEO optimizavimas apima keletą žingsnių, kuriais siekiama nustatyti ir išspręsti visas problemas, turinčias įtakos jūsų svetainės veikimui ir matomumui. Čia apžvelgiama, kaip šis procesas vykdomas:

 • Svetainės auditas. Atlikite išsamų svetainės auditą, kad atskleistumėte visas technines problemas, pavyzdžiui, lėtą puslapio įkėlimo laiką, pasikartojantį turinį, neveikiančias nuorodas ir indeksavimo problemas. Tai galima atlikti naudojant įvairius SEO įrankius, kuriuos aptarsime toliau šiame straipsnyje. Plačiau: SEO auditas.
 • Nustatykite prioritetus. Remdamiesi audito rezultatais, nustatykite svarbiausias problemas, į kurias reikia nedelsiant atkreipti dėmesį. Pirmiausia išsprendus prioritetines problemas, jos gali turėti didesnį poveikį jūsų svetainės veikimui ir reitingams.
 • Įgyvendinkite pakeitimus. Pradėkite įgyvendinti būtinus pakeitimus, kad išspręstumėte nustatytas problemas. Tai gali būti paveikslėlių ir kodo optimizavimas siekiant padidinti svetainės greitį, svetainės dizaino atnaujinimas, kad ji būtų pritaikyta mobiliesiems įrenginiams, ir struktūrizuotų duomenų žymėjimas, kad paieškos sistemos geriau suprastų jūsų turinį.
 • Stebėkite ir testuokite. Reguliariai stebėkite svetainės veikimą ir naudotojų patirtį, kad įsitikintumėte, jog pakeitimai turi teigiamą poveikį. Tai galima padaryti naudojant tokias priemones kaip Google Analytics, Google Search Console ir įvairias puslapio greičio testavimo priemones.
 • Nuolatinis optimizavimas. Techninis SEO yra nuolatinis procesas. Nuolat atnaujinkite ir optimizuokite savo svetainę, nes atsiranda naujų technologijų, tendencijų ir paieškos sistemų algoritmų. Norint išlaikyti gerai optimizuotą svetainę, būtina reguliariai atlikti svetainės auditą ir spręsti visas problemas.

Laikydamiesi šių veiksmų ir investuodami į reguliarų techninį SEO optimizavimą, galite išlaikyti gerai veikiančią svetainę, kuri užima geras pozicijas paieškos sistemų rezultatuose ir pritraukia organinį srautą.

Įrankiai, naudojami techniniam SEO optimizavimui

Yra daugybė įrankių, padedančių atlikti techninį SEO optimizavimą. Šios priemonės gali padėti nustatyti problemas, įgyvendinti pakeitimus ir stebėti našumą. Pateikiame populiariausių techninių SEO optimizavimo įrankių sąrašą:

 • Google Search Console. Tai nemokamas Google siūlomas įrankis, kuri padeda stebėti ir prižiūrėti svetainę. Jis suteikia įžvalgų apie jūsų svetainės indeksavimą, nuskaitymo klaidas, tinkamumą naudoti mobiliuosiuose įrenginiuose ir kt.
 • Screaming Frog SEO Spider. Tai galingas svetainių naršymo įrankis, leidžiantis patikrinti, ar jūsų svetainėje nėra techninių SEO problemų, pavyzdžiui, neveikiančių nuorodų, besidubliuojančio turinio ir trūkstamų metažymių.
 • GTmetrix. Svetainės našumo analizės įrankis, kuris suteikia informacijos apie jūsų svetainės įkrovimo greitį ir rekomendacijas, kaip ją optimizuoti.
 • Tinkamumo mobiliesiems įrenginiams testas. Tai – nemokama Google priemonė, kuria įvertinamas jūsų svetainės tinkamumas mobiliesiems įrenginiams ir pateikiami pasiūlymai, kaip ją patobulinti.
 • PageSpeed Insights. Tai dar vienas nemokamas Google įrankis, kuriuo analizuojamas jūsų svetainės veikimas tiek kompiuteriuose, tiek mobiliuosiuose įrenginiuose ir pateikiamos rekomendacijos, kaip pagerinti puslapio įkėlimo laiką.
 • Ahrefs svetainės auditas. Šis išsamus svetainės audito įrankis padeda nustatyti technines problemas, susijusias su nuskaitymu, indeksavimu ir puslapio SEO.
 • Moz Pro Site Crawl. Site Crawl funkcija aptinka technines problemas ir siūlo veiksmingas rekomendacijas joms spręsti.
 • SEMrush Site Audit: SEMrush platformos funkcija, padedanti atskleisti technines SEO problemas ir nustatyti jų prioritetus pagal poveikį.
 • DeepCrawl. Išplėstinė svetainių paieškos programa, kuri pateikia išsamias ataskaitas apie jūsų svetainės techninį SEO veikimą, taip pat įžvalgas ir rekomendacijas, kaip jį pagerinti.
 • Struktūrizuotų duomenų testavimo įrankis. Tai – nemokama Google priemonė, padedanti patikrinti svetainės struktūrizuotus duomenis ir nustatyti žymėjimo klaidas.

Naudodamiesi šiais ir kitais įrankiais galite veiksmingai optimizuoti savo svetainės techninius aspektus, pagerinti jos veikimą ir padidinti savo galimybes užimti aukštesnę vietą paieškos rezultatų puslapiuose.

Išvada

Techninės SEO paslaugos atlieka labai svarbų vaidmenį užtikrinant jūsų svetainės sėkmę nuolat konkurencingoje interneto erdvėje. Optimizuodami savo svetainės techninius aspektus, galite pagerinti jos veikimą, lankytojų patirtį ir matomumą paieškos sistemose. Kad tai pasiektumėte, jums reikia išsamių žinių, tinkamų priemonių ir nuolatinio optimizavimo mąstysenos derinio. Investuodami į techninį SEO optimizavimą, sukursite tvirtą savo svetainės pagrindą, kuris, derinamas su aukštos kokybės turiniu ir gerai įgyvendinta rinkodaros strategija, gali lemti ilgalaikę sėkmę internete.